Ексклюзиви
середа, 28 серпня 2019 11:54

Хто з українських спортсменів є чинним чемпіоном світу

Українці вперше в історії стали чемпіонами світу з футболу

У неділю, 25 серпня, українська дзюдоїстка, киянка 18-річна Дар'я Білодід стала дворазовою чемпіонкою світу з дзюдо у Токіо. Згадуємо інших наших спортсменів, які мають подібний чинний статус.

28-річна Ольга Харлан із Миколаєва – найбільш титулована українська спортсменка. Вона – олімпійська чемпіонка й 6-разова чемпіонка світу з фехтування на шаблях. Олімпійською чемпіонкою Пекіна стала в 17 років. Останній титул здобула 20 липня.

Збірна України з футболу стала чемпіоном світу серед 20-річних. 15 червня наші у фіналі обіграли Південну Корею. Тренував команду 62-річний Олександр Петраков. Два м'ячі у фінальному матчі забив нинішній гравець "Дніпра" Владислав Супряга, 19 років. Капітаном команди був захисник 20-річний Валерій Бондар із "Шахтаря".

Два м'ячі у фіналі забив Владислав Супряга

28-річний тернопільський біатлоніст Дмитро Підручний цьогоріч 10 березня виграв гонку переслідування, обійшовши на останньому колі переможця Кубка світу Йоганнеса Бйо із Норвегії.

24-річна теніситска Еліна Світоліна із Одеси 28 жовтня виграла традиційний підсумковий турнір, де змагалися 8 найкращих тенісисток світу за результатами 2018-го. Він вважається неофіційним чемпіонатом світу. Зараз Еліна – п'ятий номер світового рейтингу.

24-річний боксер-любитель Олександр Хижняк із Полтави 2 вересня 2017-го виграв чемпіонат світу. Виступав у ваговій категорії до 75 кілограмів.

Підручний у гонці переслідування обійшов Йоханнеса Бйо

Артем Далакян, 32 роки, із Дніпра торік 25 лютого став чемпіоном світу серед професіоналів за версією Всесвітньої боксерської асоціації. Вагова категорія – до 52 кг.

Василь Ломаченко, 31 рік, із Білгород-Дністровського на Одещині є діючим чемпіоном світу серед професіоналів за версіями Всесвітньої боксерської організації та Всесвітньої боксерської асоціації. Виступає у двох вагових категоріях – від 57 до 61 кг. Титул здобув 21 червня 2014-го.

Олександр Гвоздик, 32 роки, із Харкова - діючий чемпіон світу серед професіоналів за версією Всесвітньої боксерської ради. Виступає в напівважкій вазі, 75-81 кг. Титул здобув торік 2 грудня.

15 липня 2019-го збірна України стала чемпіоном світу в синхронному плаванні.

"Золото" здобули Анастасія Савчук, 23 роки, Харків; 21-річна Єлизавета Яхно з Донецька; Марина Алексєєва, 17 років, Харків; Владислава Алексєєва, 17 років, Харків; Яна Нарежна, 19 років, Харків; Аліна Шинкаренко, 20 років, Донецьк; Катерина Резник, 23 роки, Харків; Олександра Коваленко, Харків, Вероніка Гришко, 19 років, Донецьк, Харків; Валерія Апрелева, 18 років, Харків; а також запасні Марта Федина, 17 років, Харків; Дарина Корнєєва, 17 років, Харків.

Цього тижня у польській Познані проходить чемпіонат світу з академічного веслування.

Зараз ви читаєте новину «Хто з українських спортсменів є чинним чемпіоном світу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua