Ексклюзиви
неділя, 02 квітня 2023 21:55

Українець став найсильнішою людиною Європи

Український стронгмен Павло Кордіяка здобув титул "Найсильнішої людини Європи" 2023 року на змаганнях в англійському Лідсі.

Відповідне звання вдруге поспіль здобуває спортсмен з України. Про це повідомили "Суспільне".

Автор: Facebook.com/giantslive
  Українці Павло Кордіяка та Олексій Новіков здобули перше і друге місце на турнірі

Минулого року на змаганнях у Лідсі перше місце посів Олексій Новіков. Цьогоріч він також був присутній на турнірі у Великій Британії, проте поступився першим місцем співвітчизнику Кордіяці.

Змагання складалися із п'яти випробовувань на силу для 13 учасників.

Спершу спортсмени мали пройти через випробування з підняття п'яти колод, що збільшували вагу по мірі просування турніром.

Кордіяка став єдиним, хто підняв усі п'ять колод, на рахунку Новікова – чотири вдалі спроби і друге місце у дисципліні.

Другий етап турніру передбачав змагання у категорії "Load & Push".

Спортсмени мусили завантажити у кошик ковадло, мішок з піском і колесо, після чого просунути його на встановлену дистанцію.

Цього разу краще за інших знову впорався Кордіяка – 44.14 сек (у Новікова на другій сходинці – 46.07 сек).

У третьому турнірі зі станової тяги Кордіяка показав сьомий найкращий результат з трьома вдалими спробами. Перший результат – дев'ять спроб – продемонстрували Новіков і британець Адам Бішоп.

У четвертому етапі учасникам було необхідно протягнути важіль, приєднаний до центру кола, на максимальну відстань.

Показником успішності слугували градуси (360 градусів – повне коло), а Кордіяка єдиний закінчив змагання з показником у понад 1000 градусів. Другим став Новіков – 897 градусів.

Заключними змаганнями на європейській першості став турнір з підняття п'яти кам'яних брил.

Розподіл місць відбувався згідно з часом, який спортсмени витратили на подолання всіх снарядів.

Кордіяка посів друге місце з показником у п'ять брил за 21.76 сек. Латвійцю Айварсу Шмаукстелісу на чолі заліку він програв більше однієї секунди.

У фінальному заліку Кордіяка відсвяткував перемогу з показником у 57.5 очка.

Новіков на другій сходинці поступився співвітчизникові лише чотирма пунктами, а трійку призерів замкнув Шмаукстеліс.

У березні український легкоатлет Андрій Проценко здобув срібну медаль чемпіонату Європи з легкої атлетики в приміщенні у стрибках у висоту.

Українська сноубордистка Аннамарі Данча здобула срібло у паралельному гігантському слаломі на етапі Кубка Європи у Польщі.

Артур Фельфнер виборов третю медаль України на Кубку Європи з метальних легкоатлетичних дисциплін.

Зараз ви читаєте новину «Українець став найсильнішою людиною Європи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua