Ексклюзиви
пʼятниця, 11 березня 2011 06:00

Віта Семеренко здобула "бронзу" чемпіонату світу

Віта Семеренко, 25-річна біатлоністка із Краснопілля Сумської області, здобула першу медаль збірної України з біатлону на чемпіонаті світу в російському Ханти-Мансійську. Вихованка Григорія Шамрая взяла "бронзу" в індивідуальній гонці на 15 км. На фініші українка програла лише переможниці Кубка світу-2008/09 Гелені Екгольм зі Швеції та німкені Тіні Бахман.

До складу учасниць "індивідуалів" Віта увійшла в останній момент. У заявленому напередодні стартовому листі гонки український квартет представляли Валентина Семеренко, Олена Підгрушна, Оксана Хвостенко та Наталія Бурдига. Віту тренери попервах берегли для недільної естафети. Заміна відбулася буквально в останню мить. Відмовилася від участі у гонці Хвостенко, яка погано почувається. Через це вона й провалила свій етап під час змішаної естафети.

Головною перешкодою для учасниць індивідуальної гонки був сильний вітер. Прапорці, що сигналізують напрям і силу поривів на вогневому рубежі, задерлися високо вгору і постійно крутилися навколо. Стрільба стала справжнім випробовуванням майже для всіх учасниць. Хоча в "індивідуалці" влучність має вирішальне значення — після кожного промаху до бігового часу спортсмена додають хвилину.

Швидка німкеня Маґдалена Нойнер, що у Ханти-Мансійську має одне "золото" за підсумками спринтерської гонки, довго залишалася у трійці лідерів, навіть маючи три промахи. Остаточно з числа претендентів на медалі Маґдалена випала тільки після двох "махів" на заключному рубежі. Лідер загального заліку поточного Кубка світу, нова чемпіонка світу у переслідуванні фінка Кайса Макарайнен промахнулася сім разів і фінішувала лише 28-ю.

Доки лідери боролися зі стихією, гонку очолила "тихохід" Надєжда Скардіно з Білорусі. На трьох вогневих рубежах вона не промахнулася жодного разу. Шведка Гелена Екгольм, що стартувала на 24 номери пізніше, йшла швидше і теж не промахувалася. Фатальним для Скардіно стала остання "стійка". Не розбивши лише одну мішень, білоруска опинилася на другому місці. Потім її випередила і німкеня Тіна Бахман. Остання на трьох вогневих рубежах мала нуль. Лише в другій спробі допустилася двох промахів.

На місці Бахман цілком могла бути Валентина Семеренко. Ходом вона значно випереджала німкеню і з тими двома промахами після трьох стрільб ішла другою. Однак на заключній "стійці" Валентина не розбила ще двох мішеней і в результаті посіла лише 11-те місце. Віта Семеренко поміж претенденток на медалі стартувала останньою — 82-ю. Маючи приблизно одинакові швидкісні показники із сестрою, вона на трьох вогневих рубежах промахнулася тільки раз. Перед останньою стрільбою вона програвала Екгольм 35 с і була другою. Хвилювання не раз підводило сестер на заключному вогневому рубежі. Через це вони не дораховувалися медалей на Олімпіаді у Ванкувері. Невдало Віта розпочала стрільбу й цього разу, трьома пострілами розбивши лише мішень. Опинившись на грані катастрофи, українка перевела подих, зробила поправку на вітер і після паузи влучила два з двох. На останнє коло вона пішла із секундами переваги над Скардіно. До фінішу Віта бігла у супроводі тренерів і збільшила перевагу до 9 с.

Це перша медаль України на біатлонних чемпіонатах світу після 2008 року.

Зараз ви читаєте новину «Віта Семеренко здобула "бронзу" чемпіонату світу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua