Ексклюзиви
субота, 06 жовтня 2018 11:09

Київське "Динамо" зіграло свій найвидатніший матч

Тренер "Баварії" визнав силу киян

6 жовтня 1975 року в Києві не було іншої теми окрім футболу. До міста прилетіла краща команда світу, дворазовий і діючий на той момент володар Кубка чемпіонів мюнхенська "Баварія". У матчі за Суперкубок підопічні Деттмара Крамера мали зіграти з місцевим "Динамо" – володарем Кубка кубків.

Першу гру в Мюнхені виграло "Динамо" – 1:0. Диво-гол забив Олег Блохін.

І ось прийшов час матчу-відповіді. Заявки на гру перевалили за цифру в 500 тисяч осіб. Вартість квитків перевищувала звичайну – 1 рубль на нижній ярус і 2 рублі 50 копійок – на верхній. А стадіон уміщував лише 100 тисяч. Міліція стала в три кордони й не пропускала безбілетників.

Німці замовили в ресторані страву на обід – суп мінестроне та м'ясо молодого оленя. Однак утішилися тим, що запропонував шеф-кухар – борщ і телятина. Нарікань від гостей не було.

Кияни відразу заволоділи ініціативою й полювали за "Баварією" ніби за молодим оленем. 11 ударів по воротах лише в першому таймі. Німці відповіли двома. На 42-ій хвилині Олегу Блохіну вдався швидкісний прорив і він пробив голкіпера німців Майєра – 1:0. У другому таймі суддя із Туреччини призначив штрафний удар. Знову визвався бити Блохін.

"Мені здалося, що м'яч обігнув стінку по дузі, – згадував Олег. – Насправді стінка виявилася дірявою і Майєр не зумів зреагувати – 2:0".

Єдиний шанс німці втратили за 10 хвилин до кінця матчу, пробивши повз ворота.

Тренер "Баварії" Деттмар Крамер як міг розхвалював "Динамо".

"У грі "Динамо" поєдналися колективні зусилля й індивідуальна майстерність. Кияни по праву стали володарями трофея, оскільки були сильніші за нас. Відсутність у складі "Баварії" кількох провідних виконавців не є виправданням. Що ж стосується Блохіна, то ми б глибоко запустили руку в кишеню, щоб придбати його. Я був би щасливий, якби такий футболіст грав в моїй команді".

За півроку "Баварія" втретє виграла Кубок чемпіонів, здолавши у фіналі французький "Сент-Етьєн"– 1:0. Кияни програли французам ще в чвертьфіналі – 2:0 і 0:3.

Деттмар Крамер пережив Валерія Лобановського й помер у вересні 2015. На той час йому було 90 років.

Зараз ви читаєте новину «Київське "Динамо" зіграло свій найвидатніший матч». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua