Ексклюзиви
вівторок, 20 вересня 2011 08:00

Чемпіонкою світу з боротьби стала одеситка

Ганна Василенко проводить захоплення у фінальній сутичці проти Софії Маттсон зі Швеції

У турецькому Стамбулі завершився чемпіонат світу з боротьби. Чемпіонкою стала одеситка 25-річна Ганна Василенко, яка здобула золото в неолімпійській вазі до 59 кг.

Від неї такого успіху не очікували. Ганна Василенко 2005-го ставала чемпіонкою Європи серед юніорів, а за рік на юніорському рівні виборола світову "бронзу". Виступи серед дорослих Ганна розпочала з третього місця на Євро-2007. 2009 року українка вже вигравала "бронзу" чемпіонату світу, але після цього виборола тільки "бронзу" Євро-2011. На київському турнірі, що відбувся в липні, Ганна Василенко під час фінальної сутички проти молдаванки Людмили Крісті серйозно травмувала ребро. Коли кореспондент "ГПУ" підійшов до Ганни, щоб запитати, що сталося, вона ледь промовила: "Біль такий, що не можу й продихнути".

До чемпіонату світу наша спортсменка відновилася повністю і почала змагання з переконливої переваги — 5:0, 3:0 — над чинною переможницею Панамериканського чемпіонату канадкою Амандою Ґерхард. Потім українка в непростій сутичці здолала срібну призерку чемпіонату Азії-2011 китаянку Чен Янь. У півфіналі Ганна в першому ж періоді перемогла чемпіонку Європи-2010 Соню Ахмадлі з Азербайджану. У сутичці за "золото" Ганна Василенко зійшлася з чемпіонкою світу та Європи в категорії до 51 кг Софією Маттссон зі Швеції. Ця борчиня має багатий досвід перемог над українками Олександрою Когут, Наталією Пульковською, Юлією Благинею. Скандинавка була рухливішою й у фінальній сутичці з Ганною Василенко. Але українка за рахунок моці зуміла стримати атаки суперниці та в підсумку перемогла — 2:2, 2:1.

У фіналі Ганна Василенко продемонструвала свої найкращі риси — уміння виходити зі скрутних ситуацій у партері, стрімко контратакувати. Так Ганна діє проти суперниць, які мають перевагу в швидкості. Також виграти у Маттссон вихованиці Ігната Грека допомогли притаманні їй за будь-яких умов зосередженість і дисциплінованість. Василенко завжди сумлінно виконує тренерську настанову, не допускає авантюрних дій на килимі. Загалом же нова чемпіонка світу — технічна і швидка у випадках, коли суперниці не поступаються вагою.

Маємо ще "срібло" та "бронзу" Єдину олімпійську ліцензію серед жінок Україні принесла донеччанка Тетяна Лазарєва. Вона виграла "бронзу" в категорії до 55 кг.
Усіх своїх суперниць наша спортсменка перемогла переконливо. Виняток — бронзова призерка Олімпіади-2008 Тоня Вербек із Канади, котрій українка поступилася в півфіналі.
Серед чоловіків єдину медаль — срібну — здобув Ібрагім Алдатов.
У загальнокомандному заліку Україна посіла восьме місце.
Зараз ви читаєте новину «Чемпіонкою світу з боротьби стала одеситка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua