Ексклюзиви
середа, 08 червня 2011 07:30

Надаль зрівнявся з Борґом

25-річний іспанець Рафаель Надаль ушосте переміг на Відкритому чемпіонаті Франції з тенісу. Турнір серії "Великого шолому", що проходить на ґрунтовому покритті, лише раз у кар'єрі не підкорився йому. 2009-го Рафа зазнав поразки від швейцарця Роджера Федерера.

Цього разу вони грали у фіналі турніру у Парижі вчетверте. Федерер не зміг перервати сумної для себе традиції. Хоча міг би — швейцарець грав у свій найкращий цьогорічний теніс. Надаль перші два кола з американцем Ізнером та іспанцем Андухаром провів жахливо. Перемоги він здобув завдяки своїм суперникам. Вони не вірили до кінця, що можуть обіграти "короля ґрунту".

У ході турніру іспанець налагодив удар справа, зменшив кількість помилок до мінімуму. Жодної партії в нього не змогли взяти четверта та п'ята ракетки світу Енді Маррей та Робін Сьодерлінг.

Федерер до півфіналу з сербом Новаком Джоковичем дійшов без жодного програного сету. Незважаючи на це, ніхто не ставив на колишню першу ракетку світу. Новак підійшов до зустрічі із 44 матчами без поразок. Усі турніри 2011 року, в яких він брав участь, були переможними. Двічі у фінальних матчах на ґрунті Джокович упевнено обігрував Надаля.

Федерер перервав його серію у чотирисетовому поєдинку — 7:6 6:3 3:6 7:6. Рекорд Гільєрмо Віласа із 46 перемог поспіль не був побитий.

Фінальний матч розпочався з рахунку 5:2 у першому сеті на користь Федерера. Але після невдалого укороченого удару на сет-болі він програв усі партії — 5:7. Другий сет провели з перервою на дощ. У ньому перемогу теж святкував іспанець — 7:6. Наприкінці третьої партії Федерер продемонстрував теніс без помилок і без шансів для Надаля — 5:7.

Четверта вирішальна партія несподівано стала формальністю — 6:1. Надаль переміг швейцарця всімнадцяте в кар'єрі. За кількістю перемог на турнірі він зрівнявся зі шведом Бйорном Борґом.

— Я в кожному моменті робив усе можливе, правильно ставився до гри, так що в результаті у мене вийшло показати свою найкращу гру тоді, коли це було необхідне. Тому я виграв трофей, — каже після матчу переможець.

Жіночий турнір уперше в історії "Великих шоломів" виграла китаянка. Сьома ракетка світу 29-річна Лі На у фіналі перемогла тогорічну тріумфаторку Франческу Ск'явоне з Італії — 6:4 7:6. У ході турніру вона вибила із сітки ще трьох представниць топ-10 — Петру Квітову, Вікторію Азаренко та Марію Шарапову.

Обидва переможці отримали по 1,12 млн євро призових та 2000 очок у рейтинг.

Щодо українок, то жодна з них не пройшла далі першого кола. Після турніру в елітній сотні рейтингу WTA не залишилося жодної нашої представниці.

У чоловіків тогорічні досягнення повторили Сергій Стаховський та Олександр Долгополов. Вони зупинилися у третьому колі. В новому рейтингу Долгополов став 21-м, а Стаховський залишився на своїй 36-й позиції.

Українські юніори другий рік поспіль повертаються з перемогою на Ролан Гаррос. Після одиночного успіху Еліни Світоліної торік, парні змагання виграла одеситка Марина Заневська. У парі з росіянкою Іриною Хромачовою вони здолали російсько-голландський дует — 6:4 7:5. 17-річна Заневська живе і тренується у Бельгії, в академії колишньої першої ракетки світу Жюстін Енен. Зараз посідає 309-те місце у світовій класифікації.

Зараз ви читаєте новину «Надаль зрівнявся з Борґом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua