Ексклюзиви
пʼятниця, 12 серпня 2011 00:00

Україна знову пропустила на останніх хвилинах

Футбольна збірна України зазнала другої поразки поспіль у товариських матчах. У Харкові підопічні Олега Блохіна поступилися збірній Швеції — 0:1, пропустивши гол на 92-й хвилині. Попередній поєдинок — 6 червня в Донецьку — наші також програли на останніх хвилинах французькій збірній — 1:4.

Матч Україна — Швеція для "ГПУ" розбирає колишній форвард збірної України Сергій Коновалов, 39 років.

Позитив

1. Андрій Дикань

Довів, що може конкурувати з Олександром Шовковським за позицію першого номера збірної. Вчасно виходив назустріч гравцям суперника, скорочуючи їм огляд воріт, реагував на різкі удари. Коли шведи забивали, Дикань теж робив усе правильно.

2. Контроль м'яча більшу частину поєдинку

Збірна Швеції на полі мало комбінує. Зате її гравці мають потужні габарити, діють дуже інтенсивно, щільно, впевнено почувають ся в повітряній боротьбі. За таких умов Україна мала побудувати дії на дрібному пасі, використовуючи певну неповороткість суперника. У дебюті зустрічі це не вдалося. Шведи пішли у пресинг, і наші, виходячи з оборони, змушені були вдатися до непотрібних довгих передач. Зате із середини тайму підопічні Олега Блохіна прибрали м'яч під свої ноги і змусили суперника поступитися територією. Серед польових гравців найкращим був Марко Девич. Він устигав в атаці та обороні, намагався діяти нестандартно, пасував, бив по воротах. Особливо помітним натуралізований серб став після заміни Шевченка. Капітан збірної також провів непоганий поєдинок, з'являючись майже у всіх атакувальних зонах.

3. Стандартні ситуації

Три штрафні удари Калиниченка і Шевченка були виконані майстерно та являли небезпеку для суперника. Шведів врятувала тільки кваліфікація воротаря Андреса Ісакссона, який грає у нідерландському ПСВ.

Негатив

1. Погана взаємодія центральних захисників та опорників

Пропущений на останніх хвилинах гол — це не втрата концентрації. Це наслідки відсутності зв'язку в центральній осі українців. За форвардом Гюсеном не встежили оборонці, але й опорники не завадили півзахиснику Свенссону зробити результативну передачу.

Воронін не зовсім потрапив у ритм гри, діючи під нападаючими. У московському "Динамо" він має більшу свободу дій, а у збірній організовувати атаки з глибини можуть і Шевченко, і Девич.

2. Заміни

Блохін дав шанс зіграти практично всім, але ніхто з футболістів, який вийшов на заміну, ним не скористався. Мілевський і Коноплянка нині просто не в формі, і від них ніхто не чекав багато. Антонов дуже старається, але поки що не дотягує до рівня таких матчів, йому потрібен час. Нервово дебютував Едмар: спочатку помилявся, а потім почав грати максимально просто.

3. Фланги

Праворуч у півзахисті діяв Максим Калиниченко, це не зовсім його позиція. Лівий захисник Олексій Гай ішов уперед нечасто, хоча мав один шанс забити гол. Тому флангових прострілів, саме прострілів, а не навісів, було малувато. Та ще правий оборонець Федецький помилявся у передачах, не міг відтіснити Вільгельмссона до бічної лінії, даючи шведу можливість прослизати у центр та бити.

Зараз ви читаєте новину «Україна знову пропустила на останніх хвилинах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua